Dzień Matki 2018: „Jeden z najwspanialszych głosów zaśpiewa na warszawskich Bielanach”

Antonina Krzysztoń – koncert na Dzień Matki 2018 (26 maja 2018)

„Jeden z najwspanialszych głosów zaśpiewa na warszawskich Bielanach już 26 maja. Kilkanaście nagranych płyt, setki koncertów i tysiące osób na jej występach. Legenda polskiej sceny poetyckiej wraca w duecie na scenę w Dobrym Miejscu. Antonina Krzysztoń zagra swoje największe przeboje. Nie zabraknie utworów wydanych dokładnie rok temu na albumie „Skarb”. Znalazły się na nim najpiękniejsze utwory Czesława Niemena, Ewy Demarczyk, ale również autorskie piosenki”. – zapowiadają organizatorzy.

 

Koncert Antoniny Krzysztoń to nie tylko prezent na Dzień Matki, ale również zapowiedź jednego z najważniejszych festiwal promujących debiuty i premiery na rynku muzyki chrześcijańskiej. Festiwal Chrześcijańskie Granie po raz 8. odbędzie się w Warszawie. W trakcie koncertu zostanie ogłoszona lista zespołów, które wystąpią podczas wydarzenia. Ruszy również sprzedaż i ogólnopolska promocja festiwalu.

 

Antonina Krzysztoń polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów urodziła się w Krakowie. W 1981 roku zadebiutowała na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii. Pierwsze kasety wydała w wydawnictwach podziemnych (CDN, Nova, Solidarność Wielkopolska). W jednym z wywiadów mówiła: Choć wiedziałam, że moje piosenki w większości mogłyby ukazać się w normalnym obiegu, nie chciałam tego. Trwał bojkot zarówno TV i radia. To był czas, gdy ludzi wsadzano do więzienia za ich przekonania. Nie dopuszczałam oczywiście żadnej innej możliwości. W tym czasie występowała w kabarecie „Pod Egidą” Jana Pietrzaka. Później stale w Muzeum Archidiecezji u ks. Andrzeja Przekazińskiego, a także w sławnym, z niezwykłych działań artystycznych, kościele przy ul. Żytniej u  ks. Wojtka Czarnowskiego. W roku 2006 otrzymała z rąk Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Order Odrodzenia Polski.

W roku 1983 wygrała Krakowski Studencki Festiwal Piosenki. Bojkot TV i radia skończył się. Uznała wygraną za znak i potwierdzenie, że śpiewanie to jest jej droga. Od tego momentu tworzy pieśni, piosenki i muzykę… Mówi: Chcę dzielić się tym, co warte jest dzielenia się. Chcę być odpowiedzialna, za każde słowo, które pada ze sceny.

Jej głos, charyzma, przekaz, porusza i przyciąga ludzi. Od wielu lat występuje w teatrach, kościołach, filharmoniach. W wielkich i mniejszych salach. Na wielu festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną. Wydała do tej pory 15 płyt.

Koncert na Dzień Matki 2018 odbędzie się 26 maja o 18 w Dobrym Miejscu przy Dewajtis 3 . Antonina Krzysztoń zagra w duecie z gitarzystą Marcinem Majerczykiem. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz stypendium zwycięzcy konkursu DEBIUTY 2018. KUP BILET na EVENTIM.PL 

 

Więcej informacji można znaleźć na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Wspieraj fundację Chrześcijańskie Granie poprzez wpłaty: Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

Polecam wydarzenia:
8. Festiwal Chrześcijańskie Granie – Warszawa, Arena Ursynów, 25 listopada 2018
Dzień Matki 2018 – Koncert Antoniny Krzysztoń – kup bilet na www.eventim.pl
Warszawa, 26 maja 2018, g.18.00, Dobre Miejsce.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *