„Polska siostra Cristina” wystąpi w koncercie Debiuty 2018

Siostrę Julitę zobaczymy 25 listopada w Warszawie w Konkursie DEBIUTY 2018

W ostatnim notowaniu „Listy z Mocą” dyrektor RDN Małopolska ks. Jacek Miszczak oraz prezes fundacji „Chrześcijańskie Granie” Michał Guzek ogłosili pierwszego wykonawcę KONCERTU DEBIUTY 2018. Jest nim s. Julita Zawadzka, która 15 kwietnia wydaje swój debiutancki krążek „Do światła z ciemności”. Znajdzie się na nim utwór „Nocą”, który od pół roku triumfuje na liście. Piosenka na kanale youtube ma ponad 50 tysięcy wyświetleń. Siostra Julita jest porównywana do włoskiej siostry Cristiny z programu „Voice of Italy”.

 

Siostra Julita Zawadzka należy do Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Jak przyznała dla portalu Aleteia Polska: „Kiedy mam jakiś problem, coś się dzieje w moim życiu, Pan Bóg podsyła mi jakiś utwór, który pomaga mi przetrwać”. Wśród ulubionych zespołów wymienia La Pallotinę i TGD. Swoją twórczość traktuje jako misję ewangelizacyjną: „to nowa ewangelizacja i cieszę się że mogę być skromnym narzędziem w ręku Boga. Moim wielkim pragnieniem jest zrealizowanie tego projektu, dzięki któremu będę mogła ukazać Wam miłującego Boga, który troszczy się o każdego z nas.” – pisała na portalu polakpotrafi.pl.

 

Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy to jeden z najważniejszych konkursów dla sceny muzyki chrześcijańskiej. Od 2011 roku wśród wykonawców, którzy w nim wystąpili byli m.in. Magdalena Frączek z Love Story, StronaB, Kanaan, Mocni w Wierze, Soudarion, Albo i Nie, Muode Koty czy zespół 33. Najbliższa edycja odbędzie się 25 listopada w ramach 8. edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Arena Ursynów w Warszawie. 26 maja w Dobrym Miejscu odbędzie się koncert Antoniny Krzysztoń na rzecz stypendium DEBIUTY 2018.

 

Wydarzenie już dzisiaj można wspierać poprzez darowizny: Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

Utwór „Nocą” promuje album „Do światła z ciemności”, który ukaże się 15 kwietnia 2018 roku. Utwór skomponowali Adam Szafraniec i Artur Kaszowski.

Siostra Julita Zawadzka jest jednym z trzech wykonawców, którzy zmierzą się o miano DEBIUTU 2018

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *