FESTIWAL
WspierajCHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE FESTIWAL MUZYKI CCM 2018 WARSZAWA 25 LISTOPADA

Biblia Audio – Superprodukcja

Biblia Audio - Superprodukcja
źródło: facebook.com/bibliaaudiopl

Pismo św. w wersji audio? Z najlepszymi lektorami i aktorami? I to za darmo? Czy to możliwe w naszym katolickim kraju? Jak najbardziej! Właśnie trwa zbiórka funduszy na projekt Biblia Audio – Superprodukcja na portalu wspieram.to. Co ciekawe, nie jest to inicjatywa kościelna.

 

Celem twórców jest nagranie słuchowiska z wybranymi księgami Pisma św. w jak najlepszej jakości i udostępnienie go za darmo każdemu, kto będzie chciał słuchać. W maju zakończyła się zbiórka na nagranie Nowego Testamentu i w tej chwili kończą się nagrania. Budżet potrzebny na realizację całej produkcji to 1 910 000 zł. Skoro jednak tyle to kosztuje, a po drugie są już dostępne nagrania np. wydane przez Edycję św. Pawła to po co to robić?

„Biblia Audio powstała z trzech głównych powodów: Po pierwsze Biblia jest dziełem, o którym wiedzą wszyscy, ale nie wszystkim udało się ją przeczytać. W dobie cyfryzacji i coraz większych możliwości technologicznych, każdy powinien mieć do niej dostęp. Zdajemy sobie sprawę, że próba udźwiękowienia Księgi, wobec której raczej nie przechodzi się obojętnie, to wyzwanie, ale chcemy je podjąć, bo bez wątpienia warto.

Po drugie: nasza inicjatywa ma wymiar społeczny. Ludzie jednoczą się wokół idei, w które wierzą, dlatego chcemy dać każdemu szansę na bycie częścią tego projektu. Czy to poprzez wpłacenie jakiejś kwoty na wspieram.to czy poprzez uczestnictwo w samych nagraniach, bo taka możliwość też będzie.

To z kolei prowadzi do jeszcze jednej bardzo ważnej kwestii. Biblia w cyfrowej postaci, zrealizowana na niespotykaną wcześniej skalę oraz przy udziale tak wielu aktorów, statystów, muzyków, a także zwykłych ludzi, to nasz wkład w kulturę dla przyszłych pokoleń – taki cyfrowy Pomnik z okazji 1050-lecia chrztu Polski.”wyjaśniają na stronie bibliaaudio.pl twórcy projektu.

Biblia Audio – kto za tym stoi?

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Krzysztof Czeczot, założyciel firmy OSORNO. Czeczot do tej pory zrealizował takie audiobooki  jak KrzyżacyJan KarskiKaraluchyFilip, Blade Runner,Ojciec Chrzestny czy nagrodzona Złotą Kaczką 2012 – Gra o  Tron.

W nagraniach biorą udział znakomici aktorzy tacy jak: JERZY TRELA, ADAM WORONOWICZ, WOJCIECH MALAJKAT, MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA, JAROSŁAW BOBEREK, ANNA SENIUK, MARIUSZ BENOIT i wielu innych.

Inicjatywa została podjęta przez osoby świeckie, ale Kościół jej błogosławi, zaś wydawnictwo Pallotinum udostępniło przekład Biblii Tysiąclecia do wykorzystania podczas nagrań. Autorzy planują zakończenie nagrań i wypuszczenie ostatecznej wersji Biblii Audio do grudnia 2017 roku.

Planowane są też spotkania i koncerty, gdzie będzie można na żywo posłuchać wybranych fragmentów Biblii – najbliższe już 18 lipca 2016 w Warszawie (tutaj są szczegóły: www.facebook.com/events/2080843958808471)

 

 

za: mat. pras / bibliaaudio.pl

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *