Archiwalny dokument z historii Radia Warszawa

Radia Warszawa 25 lat

 

W roku srebrnego jubileuszu Radia Warszawa i w przeddzień obchodów ćwierćwiecza diecezji warszawsko-praskiej zdobyliśmy pierwszy dokument, świadczący o inicjatywie osób świeckich, zwracających się do Prymasa Polski – kardynała Józefa Glempa o powołanie do istnienia pierwszej rozgłośni katolickiej w Warszawie. – podaje Radio Warszawa.

 

Dokument pochodzi z 2 marca 1991 roku i został przekazany naszej stacji przez panią Marię Szymańską, współzałożycielkę Katolickiego Radia Warszawa. Dotychczas Radio Warszawa nie dysponowało żadnym dokumentem z czasów założenia radia sprzed ponad dwudziestu pięciu lat.- czytamy na stronie Radia Warszawa.

 

Skan unikalnego dokumentu można zobaczyć na stronie www Radia Warszawa

 

Radio Warszawa nadaje na częstotliwości 106.2 FM Jest to jedyna rozgłośnia prawobrzeżnej Warszawy. Obszar nadawania obejmuje stolicę i okolice w promieniu 80 km. Prezentuje nie tylko audycje publicystyczne, kulturalne, muzyczne, informacyjne i edukacyjne, ale podejmuje próbę integracji Warszawy i jej mieszkańców. Jest to jedna z najstarszych rozgłośni radiowych w Polsce.

 

Za: wikipedia/ Radio Warszawa

 

POLECANE WYDARZENIA:

26 marca, g.17.00 – Projekt Popiełuszko „LITANIA WOLNOŚCI” – Adam Woronowicz i El Camino. Dobre Miejsce, Dewajtis 3, Warszawa. Bilety i info: www.dobremiejsce.org

KONCERT DEBIUTY 2017

23 kwietnia, g.17.00 – Koncert Debiuty – festiwal muzyki chrześcijańskiej, Dobre Miejsce, Dewajtis 3, Warszawa. Zaproszenia i informacje: www.komcertdebiuty.pl

WPŁAĆ DOBROWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO:

Fundacja „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”
UL. DEWAJTIS 3, 01-815 WARSZAWA
46 1050 1012 1000 0090 3065 9909
(tytułem: darowizna na cele statutowe.debiuty)

 

Debiuty 2017 odbędą się 23 kwietnia  w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce na warszawskich Bielanach. Wydarzenie jest organizowane m.in. przez fundację „Chrześcijańskie Granie”, która powstała w lipcu 2015 roku w celu promocji muzyki chrześcijańskiej. Dotychczas laureatami byli tacy wykonawcy jak Love Story, Anielsi, Good God, StronaB, Kanaan, Mocni w WierzeSoudarion oraz MUODE KOTY.

 

Program VII edycji Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy

g. 17.00 – rozpoczęcie

g. 17.15 – występ zespołu PLAY AND PRAY

g. 17.45 – występ zespołu TOMEK JASIŃSKI MUSIC

g. 18.15– występ zespołu ROCK AND FIRE

g. 18.45 – występ laureata Koncertu Debiuty 2016 – zespół MUODE KOTY

g.19.30 -ogłoszenie wyników i zakończenie

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *