„Apartament” – odbyła się premiera filmu o Janie Pawle II

APARTAMENT_plakat

 

Uroczysta premiera filmu „Apartament” w reżyserii Macieja Czajkowskiego i Przemysława Hausera odbyła się w poniedziałek, 27 kwietnia br. w Teatrze Polskim w Warszawie. Film o Janie Pawle II jest wspólną produkcją Telewizji Polskiej, Centrum Jana Pawła II i TBA Group, wejdzie do kin już 15 maja.- informuje TVP.

 

Niespodzianką premiery była replika papieskiego Papamobile z 1979 r. ze starachowickiego muzeum oraz szaty papieskie, udostępnione przez Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. „Apartament” to najbardziej intymna opowieść o pontyfikacie Jana Pawła II. Niepublikowane dotąd filmy z prywatnych wyjazdów, które powstawały w czasie nieoficjalnych wyjazdów w góry w latach 1991-2004. Brało w nich udział zaledwie kilka osób i nigdy nie były relacjonowane przez media. – czytamy na TVP

 
O Janie Pawle II opowiadają uczestnicy górskich wycieczek: kard. Stanisław Dziwisz, Arturo Mari, Egildo Biocca – przyjaciel i członek watykańskiej żandarmerii i mieszkańcy alpejskiej wioski, którzy przez parę tygodni w roku byli sąsiadami przyszłego Świętego. Z tych opowieści oraz z archiwalnych zdjęć wyłania się portret najpotężniejszego człowieka w Kościele, który prywatnie żył w sposób niebywale skromny, prosty, bez majestatu i celebry.

 
Reżyseria: Maciej Czajkowski i Przemysław Hauser.
Muzyka: Radzimir Dębski.

 

Szukaj dobrych filmów na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Za: Centrum Informacji TVP

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *