Startuje TBN Nordic – lokalna wersja w Skandynawii

Amerykańska grupa nadawcza Trinity Broadcasting Network uruchomi lokalną wersję głównego kanału TBN w Skandynawii. Będzie to następny krok ekspansji po wprowadzeniu pod koniec 2016 r. pełnowymiarowego kanału dla polskich widzów TBN Polska i ukraińskich TBN Ukraine na początku 2018 r. Testy techniczne TBN Nordic są już realizowane na satelicie.

TBN emituje programy środowisk protestanckich, katolickich, międzywyznaniowych, mesjanistycznych, organizacji pozarządowych i twórców niezależnych. Ponadto ma w ofercie seriale, filmy, programy rozrywkowe, muzyczne, sportowe, dziecięce, publicystyczne i dokumentalne.

Lokalna wersja TBN Nordic emituje aktualnie materiały promocyjne. Przekaz jest prowadzony na satelicie Astra 4A (4,8°E) z obrazem kompresji MPEG-4/SD. Oczywiście jest nieszyfrowany (FTA). Dystrybucja umożliwi odbiór programu przez gospodarstwa domowe na Skandynawii, korzystające z platformy satelitarnej Viasat i w Europie Północnej z indywidualnych zestawów odbiorczych. Kolejna lokalna wersja ma siedzibę w Sztokholmie.

Parametry techniczne:
Astra 4A (4,8°E)
tp. B15 (11,996 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: TBN Nordic
PID V: 4096 (MPEG-4/SD)
PID A: 4097 (swe)
PID PCR: 4096
SID: 4095
PID PMT: 4095
Provider: –
Kodowanie: brak (FTA)

Strona internetowa: www.tbnnordic.tv

Żródło informacji: www.satkurier.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *