31 X 2017: Nieustanna modlitwa do wszystkich Świętych – Warszawa

 

Salvatti: Nieustanna modlitwa do wszystkich Świętych 31 X 2017

 

Nieustanna modlitwa do wszystkich Świętych. W wigilię święta, 31 X 2017 roku od 9.00 – do 17.00 Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zaprasza do wspólnego śpiewania Litanii do Wszystkich Świętych. Litania będzie niezwykła, bo ujmiemy w niej wszystkich, którzy zostali przez Kościół ogłoszeni świętymi, będziemy wzywać mało znanych i zupełnie nie znanych świętych, by orędowali za nami w niebie.

 

Specjalnie na ten dzień muzykę komponuje ks. Andrzej Daniewicz, który założył w 2005 r. chrześcijański zespół rockowy „La Pallotina”.
Przez cały dzień w kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Subtelna gra świateł i oprawa uroczystości, za którą odpowiada reżyser Grzegorz Boniecki, nastrajać będzie do modlitwy.

 

Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem radosnym. – Kościół katolicki zachęca wtedy, by szczególnie zaprzyjaźnić się z naszymi świętymi patronami. Warto zauważyć ich obecność w naszym życiu i nie zapominać, że możemy ich prosić o wsparcie w naszej codzienności. Bo właśnie to oznacza „świętych obcowanie”, w co wyznajemy wiarę podczas niedzielnej Mszy Świętej.Zapraszamy solistów, schole, chóry i zespoły muzyczne. Zamierzamy wykorzystać różne style muzyczne i interpretacje – by Wszyscy Święci śpiewali razem z nami. Przyślij nam swoją intencję i poproś o wstawiennictwo swojego ulubionego Świętego. Wspólnie będziemy się w Twojej intencji modlić! Aby złożyć intencję naciśnij TUTAJ. – informuje fundacja Salvatti.pl

 

 

Miejsce: Kościół Wszystkich Świętych przy Placu Grzybowskim w Warszawie

Czas: 31 X 2017, g.  9.00 – do 17.00

 

 

FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE – ZOBACZ

Już po raz 7. odbędzie się Festiwal CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE. Miłośników muzyki z nurtu CCM czekają spore zmiany, ale najważniejsze pozostanie- będzie to koncert na Chwałę Bożą. Jest to jeden z największych festiwalu muzyki chrześcijańskiej w kraju. Impreza odbędzie się 26 listopada na warszawskiej Arenie Ursynów.

„Warszawski festiwal zdążył zakorzenić się w środowisku twórców i odbiorców muzyki z Dobrym przesłaniem, toteż organizacja kolejnej edycji nie jest zaskoczeniem. Zaskoczeniem jest natomiast fakt przeniesienia imprezy do Areny Ursynów (ul. W. Pileckiego 122), mogącej pomieścić 2 tys. osób. – Chcemy, żeby jak najwięcej rodzin i młodych ludzi miało możliwość obcowania z najlepszą muzyką chrześcijańską w Polsce – mówi Michał Guzek, prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie, twórca i główny organizator Festiwalu- Ważne jest też i to, że muzycy będą mieli do dyspozycji naprawdę znakomite warunki- dużą scenę, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie” – dodaje.

Na scenie wystąpią w tym roku: Gospel Rain, Arkadio StronaB, BeU, Muode Koty, Play&Pray oraz Tomasz Jasiński Music, a zatem wykonawcy reprezentujący różne rodzaje i style muzyczne- od klasycznego gospel po chrześcijański rap, od hip-hopu po muzykę uwielbienia- Ważne jest też i to, że obok zespołów, które są na scenie od wielu lat, pojawią się także nowi wykonawcy- cieszy się Michał Guzek- tak właśnie widzę ideę festiwalu, gdzie na jednej scenie mamy przegląd tego, co aktualnie dzieje się na rynku…

 

Zobacz: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *