Wielkanoc 2015 w Radiu Warszawa

Radio Warszawa - konsoleta

 

Na Święta Wielkiej Nocy redakcja Radia Warszawa przygotowała specjalny program. Rozgłośni można słuchać na 106,2 fm w Warszawie i na www.radiowarszawa.com.pl Podajemy wybrane propozycje programowe.

 

ZOBACZ TRIDUUM PASCHALNE NA ANTENIE RADIA WARSZAWA >>>

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

godz. 6.00
Transmisja Mszy Rezurekcyjnej
z katedry warszawsko-praskiej pod wezwaniem świętego Michała Archanioła i świętego Floriana Męczennika.Przewodniczy ksiądz proboszcz prałat Bogusław Kowalski

godz. 8.10, 19.15
Kościół na fali – Wincenty Pipka

godz. 9.10
Księga – Paweł Kęska i ksiądz Piotr Pawlukiewicz

godz. 10.30
Kulturalny weekend w Warszawie (wydanie świąteczne) – Dorota Sołowiej-Banach

Cykl audycji Przekażcie sobie znak Pokoju

godz. 11.30: Niosą narodom pogrążonym w chaosie pokój i nadzieję na zmiany – mowa o wojskowych misjach pokojowych. Jak wygląda życie polskich żołnierzy w czasie ich służby na misjach – o tym w rozmowie Magdaleny Gronek z księdzem podpułkownikiem Władysławem Kozickim.

godz. 13.30: Osamotnienie, pustka, dręczenia, poczucie końca świata. Gdzie w takich dramatycznych momentach szukać ukojenia, pokoju i pogodzenia ze światem i z samym sobą? Modlitwa czyni cuda, wiara przychodzi z bożą łaską i wnosi nawet tam, gdzie po ludzku to niemożliwe – znak pokoju. O poszukiwaniach pokoju w swoim życiu i drogocennej modlitwie opowie Ewie Pietrzak – Adrianna.

godz. 14.15: Jezus po Zmartwychwstaniu powiedział do uczniów: „Pokój wam”, dzisiaj mówi to także do nas. O pokoju serca płynącym z doświadczenia spotkania z Chrystusem opowie – Annie Malec – Dominik Olejko ze wspólnoty neokatechumenalnej.

godz. 20.15: Chrystus Książe Pokoju. O Świętach Zmartwychwstania Pańskiego, bogatej symbolice i zobowiązaniu jakie powinni podjąć chrześcijanie w rozmowie Katarzyny Supeł z księdzem profesorem Józefem Naumowiczem, patrologiem.

godz. 21.50: Od 2005 roku Caritas warszawsko-praska angażuje się w strategiczne projekty pomocy na rzecz Ukrainy. W przypadku zagrożenia wojną i konfliktem zbrojnym na dalszy plan odchodzi kontekst zmagań polityczno-historycznych narodu polskiego i ukraińskiego. Polacy podają dłoń Tatarom Krymskim, nie pytając o ich wyznanie. Znak pokoju jako heroiczna postawa Polaków wyruszających w różne regiony Ukrainy, często z narażeniem swojego życia. Opowie o tym koordynator projektów pomocowych Jarosław Bittel.

godz. 19.30
Wszystkie Strony Świata – Katarzyna Goszcz

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

godz. 7.30 Transmisja mszy świętej
z katedry warszawsko-praskiej pod wezwaniem świętego Michała Archanioła i świętego Floriana Męczennika

godz. 10.30
Kulturalny weekend w Warszawie (wydanie świąteczne) – Dorota Sołowiej-Banach

Cykl audycji Przekażcie sobie znak Pokoju

godz. 09.10: Niosą narodom pogrążonym w chaosie pokój i nadzieję na zmiany – mowa o wojskowych misjach pokojowych. Jak wygląda życie polskich żołnierzy w czasie ich służby na misjach – o tym w rozmowie Magdaleny Gronek z księdzem podpułkownikiem Władysławem Kozickim.

godz. 11.30: Osamotnienie, pustka, dręczenia, poczucie końca świata. Gdzie w takich dramatycznych momentach szukać ukojenia, pokoju i pogodzenia ze światem i z samym sobą? Modlitwa czyni cuda, wiara przychodzi z bożą łaską i wnosi nawet tam, gdzie po ludzku to niemożliwe – znak pokoju. O poszukiwaniach pokoju w swoim życiu i drogocennej modlitwie opowie Ewie Pietrzak – Adrianna.

godz. 13.30: Jezus po Zmartwychwstaniu powiedział do uczniów: „Pokój wam”, dzisiaj mówi to także do nas. O pokoju serca płynącym z doświadczenia spotkania z Chrystusem opowie – Annie Malec – Dominik Olejko ze wspólnoty neokatechumenalnej.

godz. 16.30: Chrystus Książe Pokoju. O Świętach Zmartwychwstania Pańskiego, bogatej symbolice i zobowiązaniu jakie powinni podjąć chrześcijanie w rozmowie Katarzyny Supeł z księdzem profesorem Józefem Naumowiczem, patrologiem.

godz. 20.10: Od 2005 roku Caritas warszawsko-praska angażuje się w strategiczne projekty pomocy na rzecz Ukrainy. W przypadku zagrożenia wojną i konfliktem zbrojnym na dalszy plan odchodzi kontekst zmagań polityczno-historycznych narodu polskiego i ukraińskiego. Polacy podają dłoń Tatarom Krymskim, nie pytając o ich wyznanie. Znak pokoju jako heroiczna postawa Polaków wyruszających w różne regiony Ukrainy, często z narażeniem swojego życia. Opowie o tym koordynator projektów pomocowych Jarosław Bittel.

godz. 17.30
Wszystkie Strony Świata – Katarzyna Goszcz

godz. 21.40
Zmartwychwstanie – Wojciech Hackiewicz i Monika Sadowska

 

Za: Radio Warszawa

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *