Premiera filmu „Tacy jak My” 5 sierpnia 2016

premiera 5 s

 

„Tacy jak My” to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. To próba zobrazowania wpływu, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkimi na popkulturowych artystów, którzy odwołują się w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego. – podaje www.chrzescijanskiegranie.pl

 

W filmie zobaczymy popularnych muzyków sceny rockowej, reggae oraz hip-hopowej takich jak Kazik Staszewski, Lao Che, Darek Malejonek, Marika, czy zespół Hemp Gru. Premiera filmu planowana jest na 5 sierpnia 2016 roku.

 

Patronem medialnym filmu jest m.in. Chrześcijańskie Granie i serwis kmdm.pl

 

Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego.

 

 

 

„Tacy jak My” opowiada o potrzebie kulturowej tożsamości, o tęsknocie za bezpowrotnie utraconą ciągłością kulturową i historyczną. Bez nadęcia i patosu przedstawia historię Powstańców z perspektywy młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie są bierni wobec otaczającej ich rzeczywistości. Artyści żyjący w Warszawie czują potrzebę duchowego katharsis i rozliczenia się z historią warszawskich ulic i kamienic, o której codziennie przypominają im pomniki i tablice upamiętniające śmierć ofiar.

 

Szukaj dobrych filmów na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 


R E K L A M A!!!

Najlepsza muzyka chrześcijańska – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl

Wspieraj młodą scenę debiutancką w Polsce:

WPŁAĆ DOBROWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO:

Fundacja „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”
UL. DEWAJTIS 3, 01-815 WARSZAWA
46 1050 1012 1000 0090 3065 9909
(tytułem: darowizna na cele statutowe.debiuty)

 

Za: www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

—-

Chrześcijańskie Granie powstało w 2006 r. Jego głównym zadaniem jest promocja muzyki chrześcijańskiej i wspieranie kultury. Prowadzimy sklep oraz serwisy muzyczne. Sprzedaż detaliczna płyt odbywa się przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie na Bielanach, a także poprzez  stronę: www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Od 2009 roku na stronie sklepu znajduje się serwis informujący o nowościach, koncertach, wydarzeniach i wszelkich inicjatywach, które mają za zadanie promować muzykę chrześcijańską w Polsce.

W roku 2011 po raz pierwszy zorganizowaliśmy koncert Debiuty (www.koncertdebiuty.pl), który promuje  młodych twórców. Miano Debiutu Roku zdobyły dotychczas takie zespoły jak: Magdalena Frączek wraz z Love Story (Debiut 2011), StronaB (Debiut 2012), Kanaan (Debiut 2013) oraz Mocni w Wierze (Debiut 2014).

Od 2012 roku w ramach Festiwalu Chrześcijańskie Granie (www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl) przyznajemy Złote Krążki – nagrody muzyczne (m.in. za największą sprzedaż płyt w sklepie Chrześcijańskie Granie). Sam zaś Festiwal jest największym tego typu wydarzeniem w Stolicy i jednym z niewielu w Polsce, które pokazują co najlepszego dzieje w polskiej scenie muzyki chrześcijańskiej.

W marcu 2014 roku powstała inicjatywa Grajmy Chrześcijańskie Granie (www.grajmy.chrzescijanskiegranie.pl), która ma za zadanie popularyzować powstawanie salek muzycznych („orlików muzycznych”), w których młodzi ludzie mogliby spotykać się i tworzyć.

W lipcu 2014 roku ruszyliśmy z  projektem promującym koncerty i płyty – www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl. A od początku 2015 na stronie pojawiły się wizytówki zespołów, które zdecydowały się z nami współpracować. Wierzymy, że przyniesie to korzyść wszystkim – muzykom, organizatorom koncertów oraz fanom.

Pod koniec 2014 roku w związku z tym, że widzieliśmy taką potrzebę, podjęliśmy decyzję o reaktywacji najstarszego serwisu o mediach katolickich – KMDM.pl // Klubu Miłośników Dobrych Mediów. Potrzeba promocji dobrego dziennikarstwa w sieci była głównym motywatorem do tego kroku. Więcej poczytacie tutaj: O serwisie KMDM

Rok 2015 jest jednym z najważniejszych w historii Chrześcijańskiego Grania. Jest jednym z najbardziej aktywnych pod względem patronatów i wyjazdów. Najważniejszym wydarzeniem jest na pewno powstanie Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, która ma za zadanie promowanie ewangelizacji przez muzykę. Pod jej skrzydłami będzie organizowany Koncert Debiuty oraz Festiwal Chrześcijańskie Granie, a także akcja Grajmy! Chrześcijańskie Granie – rozwój salek muzycznych w Polsce.

fundacja_grafika_tapeta

Jak się z nami skontaktować:

Siedziba sklepu i serwisu Chrześcijańskie Granie  znajduje się w pobliżu: Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Kościoła Pokamedulskiego z Podziemiami Kamedulskimi (www.lasbielanski.pl) w otoczeniu rezerwatu Las Bielański, unikatowego w skali Warszawy.

W tym momencie sklep i serwis tworzą dwie osoby: Mateusz Stolarski i Michał Guzek.

Sklep Chrześcijańskie Granie ściśle współpracuje z Centrum Kultury Dobre Miejsce

 

Napisz do nas:

chrzescijanskiegranie@gmail.com

Zadzwoń:

22 561 01 22

Adres korespondencyjny:

Chrześcijańskie Granie, ul. Dewajtis 3, 01-815 Warszawa

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *