Koncert Chwały już 15 czerwca w Lublinie!

 

Lubelski Koncert Chwały jest nieprzerwanie od wielu lat stałym miejscem spotkania ludzi, tych wierzących i nadal poszukujących, wszystkich, którzy tęsknią za żywą i osobistą relacja z Bogiem. Cieszymy się, że już 15 czerwca będziemy mogli obchodzić piętnastolecie naszej inicjatywy. Tegoroczny, jubileuszowy koncert odbędzie się po raz pierwszy na Placu Zamkowym w Lublinie!

 

 

Tytuł tegorocznego Koncertu Chwały „ŚWIATŁO” jest wyrazem oddania czci dla Najwyższego Boga, Który objawił się w blasku Eucharystii, w znaku Bożego Ciała. Wbrew ciemności, wbrew mrokom przeciwności Boże ŚWIATŁO jest i będzie dla nas drogą.

 

Szukaj dobrej muzyki na www.chrzescijanskiegranie.pl

Muzyczny fundament koncertu stanowi od początku historii Koncertów Chwały chór i zespół GOSPEL RAIN, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu. Nie zabraknie również niezwykłych gości, którzy swoim głosem uświetnią wydarzenie. W tym roku wraz z GOSPEL RAIN, na scenie pojawią się: NATALIA KUKULSKA, MARIUSZ MATERA oraz zespół GUADALUPE!

Producentem muzycznym koncertu będzie GRZEGORZ GŁUCH, kompozytor, lider Gospel Rain, autor niezliczonych już kompozycji i aranżacji piosenek, których słuchaliśmy w czasie naszych koncertów.

 

Specyfikę koncertu tworzyć będzie, jak co roku, energetyczna muzyka, łącząca w nowych aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship, hip-hopu czy brzmień gitarowych. Na scenie śpiewać będzie równocześnie 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy, CHÓR DLA JEZUSA, stworzony specjalnie na tę okazję, a którego członkowie podczas ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar. W Koncercie pojawi się sporo nowości, zarówno zupełnie nowych pieśni, jak i adaptacji znanych już pieśni i piosenek w całkowicie nowatorskiej odsłonie.

 

Nasze przedsięwzięcie nie jest jednym z wielu koncertów czy festiwali, nie jest formą kolejnej muzycznej prezentacji, ale żywą wspólnotową modlitwą o doświadczenie Bożej mocy. Dlatego finał uwielbienia odbywać się będzie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
Patronem honorowym oraz gościem koncertu będzie Ks. Arcybiskup STANISŁAW BUDZIK – Metropolita Lubelski, który skieruje do zebranych swoje przesłanie. Wszystkie edycje koncertu odbyły się dzięki niespożytej energii lubelskiego duszpasterza Ks. MIROSŁAWA ŁADNIAKA, który był i jest inicjatorem i dyrektorem Koncertu Chwały.
Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają obecnie w Polsce. Co roku wspólnie z nami wydarzenie przeżywa ponad DZIESIĘĆ tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej!

 

 

ORGANIZATORAMI KONCERTU SĄ: Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”

 

 

Wspieraj Festiwal Chrześcijańskie Granie!

Już dzisiaj można wesprzeć organizację VII Festiwalu Chrześcijańskie Granie poprzez wpłaty na nasze konto: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909, Fundacja „Chrześcijańskie Granie”, ul.Dewajtis 3, 01-815 Warszawa (tytułem: darowizna na cele statutowe). Za wszelki dar serca dziękujemy!

Informacje o festiwalu będzie można znaleźć na stronie www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *