„Gość Niedzielny” liderem tygodników opinii w październiku

Gość Niedzielny - wzrost sprzedażyJak podaje press.pl za Związkiem Kontroli Dystrybucji Prasy, „Gość Niedzielny” plasuje się na pierwszym miejscu wśród tygodników opinii z średnim wynikiem sprzedaży na poziomie 144 063 egz. Jest to wzrost w stosunku do okresu w poprzednim roku.

 

Październik 2014 dla tygodników nie był zbyt łaskawy. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę spadek sprzedaży większości pism w stosunku do analogicznego okresu w roku 2013. Jedynymi które odnotowały wzrosty był: „Tygodnik Powszechny” (+9,26%), Gość Niedzielny (+4,68%) oraz Przegląd (+1,19%).

Konsekwentnie pomijany przez konkurencję w zestawieniach, „Gość Niedzielny” z wynikiem 144 063 egz. plasuje się na pierwszym miejscu w zestawieniu średniej sprzedaży. Co prawda wyprzedza go Angora, ale nie jest to pismo w pełni autorskie, gdyż zbiera informacje z innych tytułów z całego świata. Druga jest „Polityka” (117 984 egz.) a trzeci „Newsweek Polska” (112 125 egz.). Kolejny z konserwatywnych tygodników opinii – „W Sieci”, zajmuje czwarte miejsce (72 724 egz.).

za: press.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *