BÓG NIE UMARŁ 2 w kinach

 

 

W całej Polsce, 8 kwietnia odbędzie się premiera filmu BÓG NIE UMARŁ 2. Jest to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych.  Druga część filmu, który poruszył serca i sumienia ponad 140 tysięcy polskich widzów.

 

 

Pierwszą część filmu – Bóg nie umarł – można zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Czy osoba wierząca może lub wręcz powinna ukrywać swoją wiarę w obliczu niewierzących? Czy wiara może kogoś obrażać lub szkodzić młodym umysłom?Na takie pytania musi odpowiedzieć przed sądem nauczycielka liceum, którą oskarżono o to, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych, gdy podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa. Sądowy spór, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i potrzebie poszukiwaniu w życiu czegoś więcej niż dobra doczesne.

 

REŻYSERIA     Harold Cronk

Po sukcesie „Bóg nie umarł” jeden z najbardziej rozchwytywanych twórców filmów o wierze chrześcijańskiej. Harold Cronk rozpoczynał karierę jako nauczyciel, dwukrotnie uzyskując tytuł „nauczyciela roku”. W telewizji poczynił pierwsze kroki w departamencie scenograficznym, a potem parał się zarówno scenariuszami, jak i reżyserią. „Bóg nie umarł” to jego największy hit.
SCENARIUSZ     Chuck Konzelman, Cary Solomon

Mają za sobą już 15 lat pisania scenariuszy dla najważniejszych graczy Hollywood, wliczając w to Warner Bros., Sony, Columbia oraz 20th Century Fox, a także współpracę z takimi producentami jak Joel Silver, John Davis oraz Stan Lee. W 2008 roku poczuli powołanie od Boga, od tego czasu zmieniając kierunek swej kariery. Napisali między innymi „What If…” Dallasa Jenkinsa.

 

Zobacz dobre filmy na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Publiczność chrześcijańska pokochała pierwszą część za brawurowo poprowadzoną historię ukazującą współczesną walkę o kwestie wiary – walki, która odbywa się każdego dnia w salach amerykańskich uniwersytetów, gdzie profesorowie-ateiści starają się stłamsić niepewnych siebie studentów wierzących w nauki Biblii. „Do napisania scenariusza Bóg nie umarł zainspirowała nas informacja, że 65% studentów, którzy rozpoczynają studia wierząc w Boga, kończy naukę jako ateiści. Byliśmy w ogromnym szoku”, mówi Cory Solomon. „Nie mogliśmy uwierzyć, że na naszych oczach rozgrywa się takie zło. Od samego początku chcieliśmy więc wykorzystać film Bóg nie umarł jako nośnik pewnych wartości oraz komentarz dotyczący tej zatrważającej sytuacji”. Scenarzyści podobnie podeszli do pisania kontynuacji. Film opowiada podobną historię, ale tym razem dotyczy ona tłamszenia wolności wyznania w szkołach publicznych. Chrześcijańska nauczycielka, która odważyła się opowiedzieć uczniom o działalności Jezusa, może stracić pracę.

 

Za: Bóg nie umarł

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *