„Błękit” – dokument o największym koncercie uwielbieniowym w Polsce

„Błękit” to kolejny film dokumentalny, reportaż  o koncercie Jednego Serca Jednego Ducha. Jak co roku odbył się on w Rzeszowie w czwartkową Uroczystość Bożego Ciała na Placu Sybiraków. W roku 2016 przypadło to w dniu 26 maja. W Polsce jest to data o tyle bardziej wyjątkowa, ponieważ każdego 26 maja obchodzimy Dzień Matki. I właśnie mama jednego z naszych rozmówców mówiła w czasie tegorocznego koncertu poruszające świadectwo o życiu, którego trudy doświadczyła bardzo wyraźnie, ale pomimo to ma w sobie błękit. Dokument jest dostępny także z angielskimi napisami.

 

Jednego Serca Jednego Ducha każdego roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całego świata i jest prawdopodobnie największym, chrześcijańskim koncertem uwielbieniowym na świecie. Pomysłodawcą koncertu jest Jan Budziaszek, perkusista Skaldów.

Ekipa filmowa Grzegorza Juziaka: członkowie GospelBox i rodziny JSJD są już nierozłączną, a wręcz integralna częścią koncertu, który w specyficzny sposób współtworzą i rozsiewają po całym świecie. Swoim filmowym opowiadaniem przedłużają jego trwanie i niosą daleko poza Rzeszów dobrą nowinę. Tworzone na wysokim poziomie artystycznym i duchowym, te wzruszające produkcje filmowe dobrze motywują…do działania… Premiera filmu miała miejsce podczas dorocznej promocji najnowszych płyt JSJD w WDK w Rzeszowie dnia 16 października 2016 roku.

Błękit - Jednego Serca Jednego Ducha
Błękit – Jednego Serca Jednego Ducha fot. Grzegorz Juziak

 

Wystąpili / Starring:
Laura Kasprzyk
Jasiek Mela

Scenariusz i Reżyseria / Screenplay and Direction:
Grzegorz Juziak
Sebastian Marszałek
Przemysław Molik

Tłumaczenie / Translation:
Matylda Stolarska

Zdjęcia, Realizacja, Produkcja / Images, Camerawork, Production: Ekipa Filmowa – Grzegorz Juziak / Przemysław Molik „Produkcja Filmowa eneduofilmy”

 

za: mat.prasowe

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *