105,1 FM – nowa częstotliwość RDN Nowy Sacz

rdn_radio_foto_www

 

Poszerza się mapa zasięgu radia RDN Nowy Sącz – jednej z dwóch stacji diecezji tarnowskiej. Rozgłośnia, która od 2013 r. ubiegała się o nową częstotliwość, już w niedługim czasie będzie mogła rozpocząć nadawanie z nowego nadajnika w Limanowej, na częstotliwości 105,1 FM.
Aktualnie stacja nadaje z dwóch miejsc Sądecczyzny: z Prehyby (1173 m n.p.m.) na 101,2 FM oraz z Jaworzyny Krynickiej (1108 m n.p.m.) na 88,3 FM.

Beskid Sądecki jest trudny do nadawania – mówi ks. Maciej Górak, zastępca dyrektora radia. Teren górzysty, z licznymi wzniesieniami i kotlinami uniemożliwia równomierne doświetlenie sygnałem radiowym z Prehyby (główny nadajnik) – stąd też potrzeba uruchomienia kolejnego miejsca nadawania, co pozwoli na zlikwidowanie białych plam na dotychczasowej mapie zasięgu. Sygnał emitowany z nowego miejsca nadawania, dotrze też do miejscowości znajdujących się na północ od Nowego Sącza.

 

W konkursie poza Diecezją Tarnowską stanęło Radio Alex z Zakopanego, ale Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji koncesję na nadawania na częstotliwości 105,1 FM przyznała temu pierwszemu nadawcy.

 

Nasi słuchacze będą mogli słuchać radia RDN na częstotliwości 105.1 FM nie później, niż przed świętami wielkanocnymi. – zapowiada redakcja RDN Nowy Sącz

 

Rdn Nowy Sącz powstało 4 lata temu z lokalnego studia RDN Małopolska. Obecnie hasłem promującym rozgłośnie jest „RDN Nowy Sącz – najlepsze granie”. Do dzisiaj stacja nadawała z dwóch lokalizacji: Szczawnica/Góra Prehyba – częstotliwość 101,2 MHz – ERP 2,5 kW oraz Krynica-Zdrój/Góra Jaworzyna – częstotliwość 88,3 MHz – ERP 0,5 kW

 

Źródło: RDN Nowy Sącz/ Wikipedia

Foto: red. Rdn Nowy Sącz

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *