FESTIWAL
WspierajCHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE FESTIWAL MUZYKI CCM 2018 WARSZAWA 25 LISTOPADA

Warszawa: Premiery i Debiuty. ” Chrześcijańskie Opole ” już w listopadzie 2017

festiwal muzyki chrześcijańskiej 2017
Festiwal Chrześcijańskie Granie 26 listopada 2017

 

Już po raz 7. odbędzie się Festiwal CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE. Miłośników muzyki z nurtu CCM czekają spore zmiany, ale najważniejsze pozostanie- będzie to koncert na Chwałę Bożą. Jest to jeden z największych festiwalu muzyki chrześcijańskiej w kraju. Impreza odbędzie się 26 listopada na warszawskiej Arenie Ursynów.

„Warszawski festiwal zdążył zakorzenić się w środowisku twórców i odbiorców muzyki z Dobrym przesłaniem, toteż organizacja kolejnej edycji nie jest zaskoczeniem. Zaskoczeniem jest natomiast fakt przeniesienia imprezy do Areny Ursynów (ul. W. Pileckiego 122), mogącej pomieścić 2 tys. osób. – Chcemy, żeby jak najwięcej rodzin i młodych ludzi miało możliwość obcowania z najlepszą muzyką chrześcijańską w Polsce – mówi Michał Guzek, prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie, twórca i główny organizator Festiwalu- Ważne jest też i to, że muzycy będą mieli do dyspozycji naprawdę znakomite warunki- dużą scenę, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie” – dodaje.

 

Na scenie wystąpią w tym roku: Gospel Rain, Arkadio StronaB, BeU, Muode Koty, Play&Pray oraz Tomasz Jasiński Music, a zatem wykonawcy reprezentujący różne rodzaje i style muzyczne- od klasycznego gospel po chrześcijański rap, od hip-hopu po muzykę uwielbienia- Ważne jest też i to, że obok zespołów, które są na scenie od wielu lat, pojawią się także nowi wykonawcy- cieszy się Michał Guzek- tak właśnie widzę ideę festiwalu, gdzie na jednej scenie mamy przegląd tego, co aktualnie dzieje się na rynku- dzieli się swoimi spostrzeżeniami organizator.

„Pierwsza część Festiwalu będzie należała do debiutantów- wystąpią laureaci Debiutów 2017r., a nagrody odbiorą także zwycięzcy Przeglądu Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się miesiąc wcześniej w Dobrym Miejscu. W drugiej części zaplanowano koncert premier, a najlepsza piosenka zdobędzie tytuł Premiery 2017 oraz nagrodę ufundowaną przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę– Debiuty i premiery na jednej scenie- to czyni nasz festiwal podobnym do najsłynniejszego festiwalu muzyki polskiej w Opolu- zauważa Michał Guzek- a ponieważ będziemy gościli w Arenie Ursynów- będzie to de facto największy w Polsce Festiwal muzyki CCM pod dachem”. Całość rozpocznie się 26 listopada o 14.00 Mszą Święta pod przewodnictwem biskupa Rafała Markowskiego, wszak biskup Rafał jest rodzonym bratem Grzegorza- lidera zespołu PERFECT.

 

Oprócz atrakcji muzycznych organizatorzy przygotowali: strefę dla rodzin, strefę powołaniową oraz strefę dla singli- To niespodzianka dla naszych odbiorców, ale chcemy, by wszyscy czuli się u nas dobrze i znaleźli coś dla siebie- ujawnia Michał Guzek. Co się działo w tych strefach? – Póki co to tajemnica- ucina organizator. Bilety na Festiwal można nabyć za pośrednictwem strony www.festival.chrzescijanskiegranie.pl, sieci EVENTIM oraz w wybranych punktach, których spis znajduje się na stronie festiwalu. Całość będzie transmitowana.

 

Karol Brejnak

Festiwal Chrześcijańskie Granie  już 26 listopada 2017 w Arena Ursynów

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *