Startup na Maxa – opowieść o św. Maksymilianie Kolbe (film)

 

 

Startup Na Maxa to inicjatywa ustanowienia św. Maksymiliana Kolbego patronem przedsiębiorców i startup-ów. Ojciec Kolbe był człowiekiem, którego zaradność i konsekwencja powinny być wzorem dla wszystkich współczesnych ludzi biznesu.

 

Nawet w najtrudniejszych warunkach pokazywał, jak ważna jest determinacja, proaktywność, zacięcie do pracy i wizja przyszłych działań. Dlatego chcemy, aby polscy przedsiębiorcy mogli zwracać się do św. Maksymiliana o pomoc. Po zebraniu wystarczającej ilości podpisów, petycja w tej sprawie została złożona na ręce papieża Franciszka.

 

Więcej:
www.startupnamaxa.pl/

 

Maksymilian Maria Kolbe (właśc. Rajmund Kolbe; ur. 8 stycznia 1894 w Zduńskiej Woli, zm. 14 sierpnia 1941 w KL Auschwitz) – polski franciszkanin konwentualny, prezbiter, męczennik, misjonarz i święty Kościoła katolickiego. Pierwszy polski męczennik okresu II wojny światowej wyniesiony na ołtarze podczas beatyfikacji w 1971.

16 października 1917 r. dał początek religijnemu stowarzyszeniu, które nazwał Rycerstwem Niepokalanej. Opierało się ono na całkowitym poświęceniu się i zawierzeniu Matce Bożej. Jej pomoc bowiem uważał za niezbędną do własnego uświęcenia i zdobycia dusz ludzkich dla Boga. Święcenia kapłańskie przyjął 28 kwietnia 1918 r.
Do ojczyzny powrócił w następnym roku i wkrótce rozpoczął realizację swego programu życiowego. W Krakowie w 1922 r. zainicjował wydawanie miesięcznika pt. „Rycerz Niepokalanej”. To niewielkie pisemko, o charakterze apologetyczno-maryjnym, rozwijało się dość szybko mimo trudności finansowych. O. Maksymilian, chociaż nękany gruźlicą, nie przerywał swej działalności, znajdując wkrótce chętnych współpracowników.
Pod koniec 1927 r. zbudował klasztor-wydawnictwo w Teresinie i nazwał je Niepokalanowem. W ciągu 12 lat, do wybuchu wojny w 1939 r., placówka ta rozwijała się żywiołowo: wychodziły trzy miesięczniki (wspomniany już „Rycerz Niepokalanej”, „Rycerzyk…” i „Mały Rycerzyk Niepokalanej”) w łącznym nakładzie 1 200 000 egzemplarzy. Poza tym od 1935 r. drukowano pismo codzienne „Mały Dziennik”, dochodzące w niedzielnym wydaniu do 250 000 egzemplarzy.

 

Michał Kondrat nakręci film o św.Maksymilianie Kolbe

 

Za: Kolbe.org/ Youtube/ Wikipedia

 

Zmieniaj z nami muzykę chrześcijańską w Polsce!!!
Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:

Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

Polecamy DOCELOWO
Warszawa, ul.Marszałkowska 34/50, Warszawa (5 min. od Metro Politechnika)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *