Bazylea Taize 2017/2018 – znamy ramowy program.


„Wziąć udział w spotkaniu w Bazylei – w trzech krajach jednocześnie! – to znaczy szukać umocnienia w modlitwie dzięki pięknie śpiewu i głębi ciszy, z tysiącami młodych ludzi iść do źródeł wiary i braterstwa” – możemy przeczytać zapowiedź spotkania, które pod koniec 2017 rozpocznie się w Szwajcarii. Znamy ramowy program Bazylea 2017 -2018 – Europejskiego Spotkania Młodych.

 

TAIZE – BAZYLEA 2017 – 2018

Czwartek, 28 grudnia

Przed południem przyjazd i powitanie w Bazylei. Pierwsze spotkanie w parafii i z rodzinami, które będą gościć uczestników. Kolacja i modlitwa wieczorna w St. Jakobshalle lub St. Jakob-Arena.

 

Piątek 29 i sobota 30 grudnia

Modlitwa poranna w parafiach goszczących, następnie spotkania w małych grupach oraz z osobami zaangażowanymi w życie lokalnej wspólnoty. Obiad (suchy prowiant). Wydawanie herbaty w centrum miasta. Wspólna modlitwa w kościołach w centrum miasta. Po południu w różnych miejscach w centrum miasta: spotkania tematyczne dotyczące wiary i życia wewnętrznego, spraw społecznych, sztuki… Kolacja, a następnie modlitwa wieczorna w St. Jakobshalle lub St. Jakob-Arena.

 

Niedziela 31 grudnia

Udział w porannej celebracji w parafiach, następnie obiad (suchy prowiant), na początku popołudnia przejazd do centrum miasta na spotkania w grupach narodowych. Kolacja, a następnie modlitwa wieczorna w St. Jakobshalle lub St. Jakob-Arena. O 23:00 w parafiach nocne czuwanie modlitewne o pokój na świecie, a po nim „Święto narodów”.

 

Poniedziałek, 1 stycznia

Udział w porannej celebracji w parafiach, a następnie obiad u rodzin. Od godz. 16.00 wyjazd.

 

Wiek

Europejskie Spotkania Młodych organizowane są przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat. Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia. Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia muszą mieć ze sobą wypełniony formularz, będący pisemną zgodą rodziców na ich udział w Europejskim Spotkaniu Młodych. Formularz ten zawiera nazwisko opiekuna (w wieku 18-35 lat), który podczas spotkania bierze prawną odpowiedzialność za osobę niepełnoletnią.

 

Zakwaterowanie

Uczestnicy spotkania będą przyjęci albo przez mieszkańców miasta i pobliskich miejscowości albo w miejscach wspólnego zakwaterowania (np. salach parafialnych, szkolnych lub w salach gimnastycznych). Należy koniecznie zabrać materac turystyczny i śpiwór, by móc nocować na podłodze. Osoby niepełnosprawne, które potrzebują zakwaterowania przystosowanego do ich potrzeb, muszą szczegółowo uzgodnić warunki zakwaterowania z ekipą przyjmującą zgłoszenia. Powinny być one zgłoszone przed 1 listopada, aby był czas na znalezienie dla nich odpowiedniego zakwaterowania.

 

Udział w kosztach

Proponowana suma pokrywa koszty wyżywienia, przejazdów na miejscu, wynajęcia i wyposażenia miejsc spotkań, a także inne koszty organizacyjne. Nie jest ona identyczna dla wszystkich; przy ustalaniu jej bierze się pod uwagę możliwości poszczególnych krajów i każdego uczestnika.

Dla Polaków udział w kosztach wynosi:
młodzi ludzie (do 35 roku życia) 55 euro,
dorośli (powyżej 35 roku życia) 85 euro.
Tę samą sumę składają osoby, które przyjadą 26 grudnia. Osoby odpowiedzialne za grupy mogą złożyć udział w kosztach jak młodzi.

 

W jaki sposób złożyć udział w kosztach?

 

Termin przyjmowania zgłoszeń: 1 grudnia. Zgłoszenia on-line będzie można dokonać od września. Organizatorzy grup proszeni są o kontakt z nami najpóźniej do 1 listopada.

 

Podróż i przygotowanie

Zgodnie z programem spotkania, do Bazylei należy przyjechać w czwartek 28 grudnia między godz. 8.00 a 12.00. Osoby do pomocy przyjeżdżają we wtorek 26 grudnia do godz. 15.00. Nie ma możliwości przyjazdu 25 lub 27 grudnia!
Wyjazd w poniedziałek 1 stycznia od godz. 16.00.

 

Bazylea 2017/2018 – clip promujący spotkanie

 

Bazylea – więcej: www

za: https://www.taize.fr/pl

 

Zmieniaj z nami muzykę chrześcijańską w Polsce!!!

 

Modlitwa, post i …. dziesięcina. Wspieraj nas…Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE„: Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

Fundacja Chrześcijańskie Granie – powstała w 2015 roku. Jej patronem jest św. Filip Neri – pomysłodawca i twórca Oratorium. Fundacja zajmuje się kompleksową promocją muzyki chrześcijańskiej w Polsce poprzez wsparcie amatorów, debiutantów i promocje zawodowej sceny. Od 2015 organizuje Festiwal Chrześcijańskie Granie (w tym roku 26 listopada odbędzie się 7 edycja) i Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy. Współpracuje z innymi festiwalami, wydawcami czy instytucjami takimi jak: KCK Dobre Miejsce, Radio WarszawaRdn Małopolska czy Oratorium św. Jana Bosko.

 

Bazylea -miejscem Europejskiego Spotkania Taize 2017/2018

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *